Hiszpanie pożądają Hochtiefa

Najnowsze

Aktualizacja:
HochtiefHiszpanie mają apetyt na całość firmy Hochtief

Hiszpański koncern ACS chce przejąć całość niemieckiego Hochtiefa - wielkiej firmy budowlanej, znanej także na polskim rynku. Informację o zamiarach przejęcia przynosi madrycki dziennik "ABC".

Według dziennika, powołującego się na anonimowe informacje z kręgów finansowych, Hiszpanie przygotowują ofertę przejęcia całości firmy Hochtief. Obecnie koncern ACS posiada ok. 30 procent udziałów w niemieckiej spółce i jest największym pojedynczym akcjonariuszem.

Oferta ma obejmować wymianę akcji - akcjonariusze Hochtiefa mieliby otrzymać w zamian akcje ACS.

Hiszpański ACS jest firmą wielobranżową: główną dziedziną jej działalności jest budownictwo, ale zajmuje się ona też energetyką i telekomunikacją. Jej szef Florentino Pérez jest prezydentem potężnego klubu piłkarskiego Real Madryt.

Notowane na frankfurckiej giełdzie akcje firmy Hochtief po pojawieniu się doniesień o zamiarach Hiszpanów zwyżkowały o 10,5 proc.

Hochtief jest obecny w Polsce poprzez swoją spółkę Hochtief Polska, obecnie m.in. rozbudowującą lotnisko Strachowice we Wrocławiu, modernizującą Stadion Ślaski i budującą 42-kondygnacyjny budynek Twarda Tower w Warszawie. W Polsce działają też spółki Hochtief Development Poland, Hochtief Facility Management Poland oraz Streit Baulogistik Polska.

Źródło: AFP

Źródło zdjęcia głównego: Hochtief