Historyk do Rady Polityki Pieniężnej?

Najnowsze

Aktualizacja:
photoeuropeanparliamentWojciech Roszkowski do RPP

Historyk Wojciech Roszkowski może zostać członkiem Rady Polityki Pieniężnej w nowej kadencji - podała agencja Reutera, cytując słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że prezydent dokona wyboru z grona 5-6 osób. - Profesor Zyta Gilowska na razie nie jest zainteresowana tą posadą, chociaż oczywiście jej to proponowałem - powiedział - cytowany przez Reutera - Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał on również, że na liście rozważanych kandydatur "raczej nie znajdzie się" Ryszard Bugaj.

Wojciech Roszkowski to autor popularnego podręcznika do historii, w latach osiemdziesiątych wydanej w drugim obiegu pod pseudonimem Andrzej Albert. Na zamieszczonej na stronie internetowej www.roszkowski.pl liście jego publikacji znajdują się cztery pozycje związane z historią ekonomii.

Jednak absolwentem wydziału handlu zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie i doktorem nauk ekonomicznych. Jednak tytuł profesorski w 1996 roku otrzymał w dziedzinie nauk humanistycznych. Jego specjalnością są historia gospodarcza, historia najnowsza i nauki polityczne.

Roszkowski był wybranym z list PiS posłem do Parlamentu Europejskiego minionej kadencji.

Bieżąca kadencja Rady Polityki Pieniężnej dobiega końca. Nowi członkowie mają być powołani na początku 2010 roku. Po trzech członków powołują Sejm, Senat i prezydent.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: photoeuropeanparliament