Harry Potter na znaczkach pocztowych

Najnowsze

TVN24Harry Potter na znaczkach pocztowych

Dzięki tym znaczkom listy nie dotrą szybciej do adresatów, ale Poczta Królewska w Wielkiej Brytanii przewiduje, że seria znaczków z Harrym Potterem podziała magicznie na fanów małego czarodzieja, wymyślonego przez J.K. Rowling.

17 lipca ukaże się seria siedmiu znaczków, przedstawiających okładki siedmiu tomów przygód Harry'ego Pottera, zanim jeszcze na półki w księgarniach trafi ostatnia książka. Ostatni tom "Harry Potter and the Deathly Hallows" wejdzie do sprzedaży 21 lipca. - Znaczki upamiętniające należą do tradycji poczty, która wydaje je dla uczczenia tematów społecznych i z ważnych okazji, mających znaczenie dla naszego sposobu życia - powiedziała Julietta Edgar, zajmująca się emisją specjalnych znaczków.

- Bez wątpienia, powieści J.K. Rowling o Harrym Potterze, opublikowane w kilkudziesięciu językach na całym świecie, wywarły fenomenalny wpływ na nasze czytelnicze nawyki - powiedziała.

Seria książek J.K. Rowling rozeszła się w ponad 325 mln egzemplarzy. Autorka zdradza, że w ostatnim tomie dwie główne postaci umierają.

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: TVN24