Happy hours na autostradzie

Najnowsze

Aktualizacja:

Za połowę ceny będzie można w najbliższą sobotę przejechać śląską autostradą A4. Zniżka została wprowadzona ze względu na utrudnienia na drodze.

Promocja obejmie odcinek pomiędzy Katowicami a Krakowem. Obowiązywać będzie w godzinach 7.00 - 10.00 oraz 18.00 - 21.00.

Jak poinformował zarządca autostrady - spółka Stalexport Autostrada Małopolska - opłata za przejazd pobierana będzie tylko na bramkach wjazdowych na autostradę w Brzęczkowicach i Balicach. Przejazd przez bramki wyjazdowe będzie bezpłatny.

W rezultacie, za przejazd zamiast 13 zł, kierowcy korzystający z tego odcinka, zapłacą 6,5 zł.

Zarządca zamierza stosować upust w wybraną sobotę miesiąca do końca roku. Spółce zależy na pozytywnym nastawieniu do siebie kierowców i przekonaniu ich, że mimo związanych z remontami utrudnień w ruchu, warto korzystać z płatnej autostrady.

Jednocześnie Stalexport nieustannie podkreśla, że nie może obniżyć lub zawiesić opłat na czas remontów i związanych z nimi utrudnień. Nie może, gdyż kredyty na nie zaciągnięte spłacane są właśnie z pieniędzy za opłaty.

W kwietniu na kilku odcinkach płatnej autostrady Kraków-Katowice ruszyły remonty nawierzchni oraz mostów. Warte 178 mln zł prace potrwają do sierpnia 2008 roku. W tym czasie kierowcy powinni spodziewać się poważnych utrudnień.

Źródło: PAP