Najnowsze

Hakerzy zaatakują Londyn? Legalnie, sprawdzą bezpieczeństwo banków

Najnowsze

freeimages.comInternet komputer wirus haker.jpg

W ciągu najbliższych kilku miesięcy hakerzy będą atakowali systemy komputerowe brytyjskich banków, usiłując wykraść informacje o milionach klientów. Tym razem nie muszą jednak obawiać się policji - chodzi o całkiem legalne przetestowanie zabezpieczeń w bankach.

Stephen Bonner z ekipy ds. bezpieczeństwa cybernetycznego w KPMG (międzynarodowa sieć firm audytorsko-doradczych) zwrócił uwagę, że po raz pierwszy zabezpieczenia banków będą testowane "na żywo", a nie w ramach bezpiecznych symulacji.

Ogromna skala

Przestępczość komputerowa powoduje w skali globalnej straty wysokości 445 miliardów USD rocznie - wskazuje Ośrodek Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS). Banki są szczególnie narażone, mimo że wydają co roku setki milionów dolarów na zabezpieczenia swoich systemów. Inicjatorem przetestowania przez hakerów zabezpieczeń banków jest Bank of England, który w czerwcu br. przedstawił ramowe zasady radzenia sobie z cybernetycznymi zagrożeniami, obejmujące m.in. dzielenie się przez rząd z instytucjami finansowymi informacjami wywiadowczymi istotnymi dla bezpieczeństwa systemów komputerowych.

Autor: msz/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: freeimages.com

Pozostałe wiadomości