Hakerzy zaatakowali Spotify. Użytkowników czeka aktualizacja

Najnowsze

SpotifySpotify zaatakowane

Popularny serwis muzyczny Spotify został zaatakowany przez hakerów. Poinformowali o tym przedstawiciele firmy, którzy zastrzegli, że wykradziono dane tylko jednego użytkownika wersji Spotify na Androida. Ze względów bezpieczeństwa, aplikację Spotify na tym systemie powinni jednak zaktualizować wszyscy jej użytkownicy.

Przedstawiciele Spotify poinformowali na stronie internetowej, że wykryli "niezautoryzowany dostęp do systemów oraz wewnętrznych danych firmy".

"Analiza sytuacji wykazała, że uzyskano dostęp do danych tylko jednego użytkownika Spotify, z wyłączeniem haseł oraz informacji dotyczących opłat rachunków. Skontaktowaliśmy się z tą osobą. Według naszej wiedzy, pozostali użytkownicy nie są narażeni na jakiekolwiek zagrożenie powstałe w wyniku powyższego incydentu" - napisali.

Jak podkreślili, w ramach środków bezpieczeństwa w najbliższych dniach część użytkowników Spotify będzie poproszona o potwierdzenie swojej nazwy użytkownika i hasła podczas logowania do serwisu.

Potrzebna aktualizacja

"Dodatkowym krokiem bezpieczeństwa, jaki planujemy podjąć, będzie zalecenie użytkownikom systemu Android aktualizacji aplikacji. Jeśli aplikacja zaproponuje aktualizację, prosimy o postępowanie zgodnie z instrukcjami. Spotify nigdy nie zaleca instalacji aplikacji ze źródeł innych niż Sklep Google, Amazon, Appstore lub m.spotify.com. Użytkownicy systemów iOS lub Windows Phone nie muszą obecnie podejmować jakichkolwiek działań" - dodali.

Spotify to muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki w strumieniu za pomocą oprogramowania na różne systemy operacyjne (zarówno stacjonarne, jak i mobilne). Serwis działa w 56 krajach i ma ponad 40 mln użytkowników, z czego 10 mln w płatnej usłudze premium. Oferuje nieograniczony dostęp do kilkudziesięciu milionów utworów.

Autor: //bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Spotify