Hajdarowicz złożył w MSP propozycję ws. kupna "Rz"

Najnowsze

Aktualizacja:

Gremi Media Grzegorza Hajdarowicza złożyła w resorcie skarbu list intencyjny w sprawie kupna udziałów w wydającej "Rzeczpospolitą" Presspublice. Przed tygodniem Gremi poinformowało, że zamierza przejąć pakiet kontrolny w spółce od brytyjskiego Mecomu. Do Skarbu należy wciąż jednak 49 proc. akcji.

- To nie jest oferta cenowa, tylko zaproszenie, by móc rozpocząć rozmowy z Ministerstwem Skarbu Państwa w tej sprawie - poinformował doradca Gremi Media Jarosław Knap.

Przed tygodniem Gremi Media, należąca do krakowskiego przedsiębiorcy Grzegorza Hajdarowicza (właściciela "Przekroju" i "Sukcesu"), poinformowała, że za 80 mln zł kupiła udziały w Presspublice od Mecomu. Transakcja zostanie zamknięta po akceptacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Nowy właściciel liczy, że Urząd wyda zgodę pod koniec wakacji.

Teraz Hajdarowicz skupia się na kupnie reszty akcji spółki należących do Skarbu. Minister Aleksander Grad poinformował już, że negocjacje w tej sprawie odbędą się równolegle z pracami UOKiK. - Z chwilą, kiedy będzie zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, będzie można ewentualnie tę transakcję finalizować - wyjaśnił Grad kilka dni temu.

Presspublica jest wydawcą m.in. dziennika "Rzeczpospolita" (sprzedaż miesięczna około 140 tys. egz.), gazety "Parkiet" (sprzedaż około 9 tys.), tygodnika "Uważam Rze" (sprzedaż około 130 tys.) oraz portali internetowych. Przychody grupy wyniosły w 2010 roku 220,9 mln zł, a zysk 8,1 mln zł.

Źródło: PAP