Gwiazdy pop biednieją

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Elton John rozdał dużą częśc swej fortuny organizacjom charytatywnym

Globalny kryzys finansowy nie oszczędził brytyjskich gwiazd muzyki w rodzaju Eltona Johna czy Paula McCartneya - wynika ze sporządzonej przez "Sunday Times" listy tysiąca największych fortun W. Brytanii, opublikowanej częściowo w piątek.

Gazeta podaje, że McCartney stracił w ciągu roku 60 milionów funtów, a jego majątek szacowany jest obecnie na 440 mln funtów. Były beatles po rozwodzie musiał oddać eks-żonie Heather Mills ponad 24 mln funtów. Ale to nie wszystko - jego nieruchomości i udziały straciła wartość wskutek kryzysu.

Fortuna Eltona Johna przez rok skurczyła się o 26 proc., z 238 mln do 175 milionów funtów - wynika z opublikowanego zestawienia. Jednak jest to głównie spowodowane jego szczodrością wobec organizacji charytatywnych, które wsparł kwotą 42 milionów funtów.

Lider zespołu Rolling Stones Mick Jagger stracił 19 proc. majątku, który wynosi obecnie 190 mln funtów. O 10 proc. stopniał majątek Stinga, który cieszyć się może 180-milionową fortuną.

Piosenkarz pop Robbie Williams jest uboższy o 25 milionów funtów, a jego majątek szacowany jest "zaledwie" na 80 mln funtów.

Kryzys nie zmienił natomiast nic w sytuacji materialnej piłkarza Davida Beckhama i jego żony Victorii, byłej Spice Girl, którzy niezmiennie cieszą się fortuną 125 milionów funtów - wynika z listy, która w całości będzie opublikowana w niedzielę.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24