Gwiazda Mercedesa rozbłysła na nowo

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Gwiazda Mercedesa świeci nowym blaskiem

Dobre wyniki producenta Mercedesów. Niemiecki koncern Daimler w III kwartale wypracował zarówno zysk netto, jak i zysk operacyjny wyższy od prognoz. Zysk netto spółki poszedł w górę aż 28-krotnie w porównaniu z podobnym okresem ubiegłego roku.

Koncern przez trzy miesiące od lipca do września zanotował obroty 25,1 miliardów euro. Zysk operacyjny w III kwartale 2010 roku wyniósł 2,4 miliardów euro, podczas gdy rok temu osiągnął "tylko" 470 milionów. Natomiast zysk po opodatkowaniu to suma 1,6 mld euro, podczas gdy rok temu było to skromne 56 milionów.

Wynikom szczególnie przysłużył się segment aut luksusowych. Spółka chwali sobie osiągnięte rezultaty zwłaszcza na rynkach Chin i Stanów Zjednoczonych.

Daimler obawia się jednak niepewności na rynkach finansowych i możliwego pogorszenia sytuacji makroekonomicznej na świecie. Mimo tych czynników ryzyka producent Mercedesów podniósł prognozę na cały bieżący rok. Zysk operacyjny ma wynieść 7 miliardów euro wobec 6 miliardów prognozowanych wcześniej.

Źródło: DPA

Źródło zdjęcia głównego: TVN24