Gtech wygrał w totolotka

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Totalizator twierdzi, że zaoszczędzi na nowej umowie ponad 100 mln zł rocznie

Totalizator Sportowy podpisał w poniedziałek umowę z konsorcjum firm Data Trans z Warszawy i Gtech Corporation z USA. Będzie ono nowym operatorem gier liczbowych spółki Skarbu Państwa. Wartość siedmioletniej umowy szacowana jest na ok. 285 mln zł netto.

Operator dostarczy Totalizatorowi system do obsługi ponad 12 tys. terminali w całej Polsce.

30 listopada 2011 roku kończy się 10-letnia umowa obecnego operatora - Gtech Polska - z Totalizatorem. Według ministra skarbu Aleksandra Grada umowa ta nie była dla państwowego monopolisty zbyt korzystna, gdyż wynikający z niej koszt obsługi produktów przez Gtech był zbyt wysoki. Dlatego - zdaniem ministra - z nowej umowy usunięto wszystkie niekorzystne dla Totalizatora zapisy.

Warunki umowy pozwolą zaoszczędzić TS średnio ponad 113 mln zł brutto rocznie w okresie 2011-2018. Spółka szacuje, że w ciągu tego okresu zaoszczędzi łącznie około 793 mln zł. Dane te są oparte na prognozach przychodów TS. Nowa umowa - zdaniem przedstawicieli spółki - jest też znacznie bardziej elastyczna od obecnej i daje Totalizatorowi możliwości wprowadzenia nowoczesnych produktów.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24