Grupa TVN nagrodzona za przejrzystość

Najnowsze

Aktualizacja:
tvnŁad korporacyjny i przejrzystość na najwyższym poziomie

Dwa prestiżowe wyróżnienia: za stosowanie najwyższych standardów w obszarze ładu korporacyjnego i za przewidywalność wyników finansowych otrzymała Grupa TVN w konkursie World Finance Awards 2011. Konkurs odbył się po raz piąty.

Magazyn World Finance przyznaje nagrody w kategorii Best Corporate Governance firmom, które są liderami w swojej branży i stosują najlepsze praktyki w zakresie ładu korporacyjnego. Wyróżnienie dla TVN potwierdziło jej pozycję wiodącego polskiego przedsiębiorstwa, kierującego się zasadami ładu korporacyjnego w obszarze finansów, było też wyrazem uznania za działania firmy wykraczające ponad formalne wymogi międzynarodowych rankingów i regulacji prawnych, polityki jawności oraz stosowanie najlepszych praktyk w kontaktach z udziałowcami i interesariuszami.

Ta nagroda to dla nas wielki zaszczyt i podkreślenie faktu, że TVN dąży do doskonałości we wszystkich aspektach ładu korporacyjnego. Jako spółka publiczna rozumiemy nasze zobowiązania i traktujemy je poważnie, przykładając szczególną wagę do stosunków z akcjonariuszami tellenbach o nagrodach

Transparentność w trudnych czasach

Grupa TVN zyskała także uznanie londyńskiej firmy badawczej AQ Research ze względu na przejrzystość i profesjonalizm w kontaktach z rynkami kapitałowymi, skutkujące między innymi trafnością szacunków analityków giełdowych odnoszących się do wyników finansowych. Chociaż sytuacja gospodarcza sprawiła, że wszelkie prognozy dotyczące firm oraz branż były utrudnione, Grupa TVN zajęła czwartą pozycję w rankingu sporządzonym przez AQ Research, obejmującym spółki działające w Austrii i krajach Europy Środkowej: Chorwacji, Republice Czeskiej, Polsce i na Węgrzech.

Konkurs World Finance Awards odbywa się od 2007 roku, a jego celem jest wyróżnienie liderów w poszczególnych branżach, w tym osób, zespołów i organizacji, stanowiących punkt odniesienia dla oceny osiągnięć i najlepszych praktyk w świecie biznesu i finansów.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn