Najnowsze

Groźna dziura w Windowsie. Zainstaluj łatkę

Najnowsze

freeimages.comBez instalacji aktualizacji użytkownikom Windows grozi niebezpieczeństwo

Internauci ujawnili poważny błąd we wszystkich wersjach systemu Windows. Microsoft udostępnił już łatkę, o którą trzeba zaktualizować system, aby uniknąć zagrożeń.

Przed zagrożeniem ostrzegają m.in. polski serwis niebezpiecznik.pl czy angielskojęzyczny zdnet.com. Dziura znajduje się w komponencie, który odpowiada za szyfrowanie połączeń. Błąd oznaczono jako MS14-066.

Co zrobić?

Jedyną szansą uniknięcia zagrożenia jest instalacja poprawki. Użytkownicy Windowsa powinni zrobić to jak najszybciej. "W internecie już rozpoczęto skany maszyn windowsowych w poszukiwaniu tych podatnych na atak" - ostrzegają eksperci z niebezpiecznik.pl. Bez zainstalowania aktualizacji użytkownicy systemu operacyjnego Windows są narażeni na atak, który pozwala na wykonanie złośliwego kodu na systemie. Błąd dotyczy zarówno wersji serwerowych, jak i klienckich.

Szybka reakcja

Łatkę można ściągnąć ze strony Microsoftu lub za pomocą Windows Update. Informatycy technologicznego giganta radzą, aby zainstalować ją jak najszybciej. "Aktualizacja usuwa lukę, modyfikując schannel" - czytamy na stronie Microsoft.

Autor: msz//bgr / Źródło: niebezpiecznik.pl, zdnet.com

Źródło zdjęcia głównego: freeimages.com

Pozostałe wiadomości