Groupon wybiera się na parkiet

Najnowsze

TVN24.plSzacunkowa wartość: 15 miliardów dolarów

Przez amerykańskie media przetacza się fala domysłów, że serwis zakupów społecznościowych Groupon wybiera się na giełdę. Serwis zdobył niedawno finansowanie na 950 milionów dolarów, a giełdowi eksperci oszacowali jego całkowitą wartość na 15 miliardów dolarów.

Wśród inwestorów, którzy wyłożyli blisko miliard dolarów, wymieniane są Fidelity Investments, T. Rowe Price oraz znany bank Morgan Stanley. Uznano to za największą inwestycję w przedsięwzięcie o charakterze start-up. Poprzedni rekord od 15 lat należał do znanej teraz wytwórni filmowej DreamWorks Animation SKG.

Dziennik "New York Times"podał, że właściciele Groupona rozmawiają o giełdowym debiucie z przedstawicielami banków. Zdaniem gazety, wejście na parkiet miałoby nastąpić jeszcze w tym półroczu.

Groupon przed kilkoma tygodniami odrzucił ofertę przejęcia, złożoną przez Google, który deklarował sumę 6 miliardów dolarów.

Groupon największym na świecie portalem umożliwiającym grupowe dokonywanie zakupów towarów i usług po atrakcyjnych, zniżkowych cenach. Jak podaje, działa w 35 krajach - w tym w Polsce - i ma łącznie 50 milionów zarejestrowanych użytkowników.

Źródło: New York Times

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl