Grad: Nowy szef PZU ma podnieść wartość spółki

Najnowsze

TVN CNBC BIZNESAleksander Grad o wyborze nowego prezesa PZU

Andrzej Klesyk ma gruntowne przygotowanie i szeroką wiedzę na temat rynku bankowego i ubezpieczeniowego - zachwalał minister skarbu nowego prezesa PZU. Aleksander Grad wskazał także zastępców Klesyka.

Członkami zarządu PZU zostali Rafał Stankiewicz i Witold Jaworski.

- Konstruując zarząd kierowałem się tym, aby zarząd nie wikłał się w konflikty między akcjonariuszami. Dzisiaj zarząd musi się skoncentrować na pracy na rzecz spółki, ustabilizowaniu sytuacji, sięgnięciu po wartościowe osoby, które odchodziły obniżając tym samym wartość spółki - mówił Grad.

Zdaniem Aleksandra Grada, nowy prezes PZU ma gruntowne i dobre przygotowanie, posiada także szeroką wiedzę na temat rynku bankowego i ubezpieczeniowego. - Mam nadzieję, że podniesie on wartość spółki - dodał minister. Zdaniem Grada, nowy prezes i pozostali członkowie zarządu nie będą mieli problemów ze spełnieniem wymogów ustawy ubezpieczeniowej. Minister skarbu podkreślił, że zarząd powinien być jak najdalej polityki, jednak zapewnił, że Skarb Państwa będzie wspierał wszelkie działania zarządu, które będą wspierać spółkę.

Mamy trzy cele Andrzej Klesyk pokrótce przedstawił cele jakie będą przyświecać nowemu zarządowi – Chcielibyśmy wprowadzić przejrzysty sposób informowania o spółce. Stawiamy sobie trzy cele. Po pierwsze stworzenie i ugruntowanie zasad dobrego zarządzania spółką. Po drugie zamierzamy odbudować i stworzyć jeszcze lepszy zespół menedżerów. I wreszcie stworzymy strategię, która będzie odpowiedzią na to, co się dzieje na rynku. PZU jako grupa musi odzyskać pozycje lidera nie tylko jeśli chodzi o udział w rynku - powiedział nowy prezes PZU. Klesyk poinformował też, że nowa strategia spółki pojawi się najpewniej po świętach.

Andrzej Klesyk o celach nowego zarząduTVN CNBC BIZNES

W spółce był chaos - Wszystkim była znana sytuacja w PZU, szczególnie w okresie, kiedy spółką kierował Jaromir Netzel. W spółce dominował chaos, wielu wybitnych członków zarządu składało rezygnację. Pani Rowińska i pani Chyła próbowały ratować sytuację, jednak nie miały one zgody Komisji Nadzoru Finansowego na kierowanie spółką - komentował Grad dotychczasową sytuację w PZU.

Założyciel Inteligo Andrzej Klesyk ma 45 lat. W 1989 r. ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski na Wydziale Nauk Społecznych, uzyskując tytuł magistra ekonomii. Studiował na Harvard University, uzyskując w 1993 r. tytuł Master of Business Administration.

W latach 90-tych pracował na stanowiskach menedżerskich w McKinsey&Company w Londynie, a następnie w latach 2000-2003 był członkiem zarządu w Inteligo, będąc jednocześnie jednym z dwóch założycieli tego internetowego banku. Od roku 2003 pełni funkcję dyrektora w The Boston Consulting Group, gdzie współpracował z PZU przy realizacji projektów ubezpieczeniowych.

Źródło: PAP, TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES