Grad: Na nikogo nie naciskałem

Najnowsze

Aktualizacja:
PAP/EPAAleksander Grad ma nadzieję, że KE nie zgłosi poważniejszych uwag do planów restrukturyzacyjnych zaproponowanych przez Polskę

Minister Skarbu zaprzecza doniesieniom prezesa PKN Orlen. Piotr Kownacki stwierdził, że Grad nakłaniał go, by głosował za odwołaniem Adama Glapińskiego z funkcji prezesa Polkomtela. -Na nikogo nie naciskałem - zapewnia minister.

Traktuję tę wypowiedź prezesa Kownackiego jako wypowiedź polityka PiS, który zasiada w zarządzie ważnej spółki dla państwa i ubolewam, że prezes wikła się w sprawy polityczne i zachowuje się jak polityk, a nie prezes. Aleksander Grad

Grad: tylko pytałem

- Przed ostatnią radą nadzorczą zapytałem prezesa Kownackiego o to, jakie będzie stanowisko Orlenu w tej sprawie i uzyskałem informację, że nie zamierza on niczego zmieniać w Polkomtelu. Na tym nasza rozmowa została zakończona - tłumaczy Grad. Szef resortu skarbu zapewnił, że "nie było nacisków z jego strony".

- Traktuję tę wypowiedź prezesa Kownackiego jako wypowiedź polityka PiS, który zasiada w zarządzie ważnej spółki dla państwa i ubolewam, że prezes wikła się w sprawy polityczne i zachowuje się jak polityk, a nie prezes - dodaje Grad.

Rada nadzorcza na swoim posiedzeniu nie podjęła żadnych decyzji personalnych dotyczących składu zarządu spółki.

Polkomtela kontroluje Skarb Państwa poprzez KGHM, PKN Orlen oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne, które łącznie mają ponad 60 procent akcji tego operatora GSM.

Źródło: PAP, tvn24.pl, lublin.com.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA