Grad: jest 7 mld zł z prywatyzacji

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESGrad: 7 mld zł z prywatyzacji

Tegoroczne przychody z prywatyzacji zbliżają się do 7 mld zł - poinformował minister skarbu państwa Aleksander Grad. Jak zaznaczył, gdyby nie fiasko prywatyzacji Enei, to przychody z prywatyzacji przekroczyłyby 12 mld zł, czyli plan założony na ten rok.

- Już dobijamy do blisko 7 mld zł - powiedział szef resortu skarbu. Zapowiedział także, że pozostałe, kluczowe projekty prywatyzacyjne będą finalizowane w przyszłym roku.

Szef resortu skarbu przypomniał, że wartość akcji spółek z udziałem Skarbu Państwa sprywatyzowanych poprzez warszawską giełdę wyniosła 14 mld zł. - Sprzedaliśmy te akcje z dużym sukcesem - zaznaczył.

Program prywatyzacji na lata 2009-2010 zakładał przychody w tym roku na poziomie 12 mld zł, a w przyszłym 25 mld zł. Nie uda się jednak zrealizować tegorocznego planu z powodu niepowodzenia sprzedaży akcji Enei. W połowie października niemiecki koncern energetyczny RWE AG nie złożył wiążącej oferty kupna większościowego pakietu akcji Enei, należących do Skarbu Państwa. Był jedynym oferentem.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES