Grad dłużej poczeka na oferty ws. Enei

Najnowsze

Aktualizacja:
EneaResort skarbu daje więcej czasu na analizę zawartości szaf energetycznego giganta

Ministerstwo skarbu państwa przedłużyło termin składania ostatecznych ofert na zakup większościowego pakietu akcji koncernu energetycznego Enea. Teraz na oferty czeka do 2 października. Sprzedaż 51 proc. akcji spółki jest negocjowana z pięcioma oferentami.

O przesunięciu terminu z 27 września do 5 października poinformował w środę minister skarbu Aleksander Grad. - Termin składania ofert na akcje Enei przedłużyliśmy do 5 października - powiedział minister Grad podczas posiedzenia sejmowej Komisji Skarbu Państwa. Minister dodał, że decyzję podjęto na prośbę oferentów.

W końcu sierpnia resort skarbu dopuścił do negocjacji pięciu spośród sześciu inwestorów, którzy złożyli oferty wstępne. Oficjalnie o złożeniu takich ofert wiadomo w przypadku GDF Suez i Kulczyk Investments, natomiast według nieoficjalnych informacji pozostali to francuski EDF, hiszpańska Iberdrola, czeski Energeticky a Prumyslowy Holding (EPH) oraz słowacki Slovenske Elektrarne.

W lutym br. resort skarbu sprzedał na giełdzie 16,05 proc. akcji Enei za 1,13 mld zł.

Obecnie akcjonariat spółki to Skarb Państwa (60,43 proc., w tym 9,43 proc. to akcje przewidziane do nieodpłatnego przekazania pracownikom) oraz szwedzki Vattenfall AB (18,67 proc.)

Źródło: ISB

Źródło zdjęcia głównego: Enea