GPW spadły zyski

Najnowsze

Aktualizacja:
PAPZysk mającej debiutować spółki zaskakująco spadł w III kwartale

76,6 miliona złotych zarobiła Giełda Papierów Wartościowych w pierwszych trzech kwartałach tego roku. To o blisko 5 milionów złotych mniej, niż przed rokiem, kiedy wyniósł 81,2 mln zł. GPW opublikowała swoje wyniki, bo trwa oferta publiczna jej akcji.

W III kwartale tego roku zysk giełdy wyniósł ponad 22,2 miliona złotych i był niemal o jedną trzecią niższy, niż przed rokiem, gdy wyniósł 30,2 mln zł.

Skonsolidowane przychody Grupy GPW ze sprzedaży w okresie 9 miesięcy zakończonym 30 września wyniosły 165,4 mln zł, co oznacza wzrost o 11,8 proc. (17,5 mln zł) w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

W trzecim kwartale 2010 roku przychody grupy GPW wyniosły 54 mln zł. Oznacza to, że nie zmieniły się one rok do roku. GPW podała, że w tym okresie istotnie wzrosły przychody z obsługi emitentów, towarzyszył im jednak spadek przychodów z obsługi obrotu.

Zapisy w transzy dla inwestorów indywidualnych, którzy mogą zapisywać się na 10-100 akcji, kończą się jutro o północy.

Czy cenę poznamy już w czwartek?

Giełda poinformowała w aktualizacji do prospektu emisyjnego, że budowa księgi popytu na akcje GPW została skrócona o cztery godziny; zamiast o 17.00 zakończy się o godzinie 13.00 w czwartek Maksymalna dla inwestorów indywidualnych to 43 zł. Według dwóch agencji Bloomberga, cena maksymalna dla instytucji została podniesiona do 46 złotych, a widełki cenowe będą w przedziale 36-46 zł. Cena sprzedaży akcji dla drobnych ciułaczy zostanie ogłoszona po zakończeniu budowania księgi popytu.

Debiut giełdowy spółki planowany jest 9 listopada. Przydział akcji ma nastąpić do 4 listopada. Do inwestorów ma trafić ogółem 26 mln 786 tys. 530 akcji zwykłych na okaziciela serii B. Resort skarbu planuje zaoferować inwestorom indywidualnym 30 proc. z ok. 64 proc. sprzedawanych akcji GPW. Pozostałe walory trafią do inwestorów instytucjonalnych.

Skarb Państwa zachowa kontrolę strategiczną w spółce. W rękach SP pozostanie 35 proc. walorów.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP