"Gospodarka - jak polityka - potrafi trzymać w napięciu"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESTVN CNBC Biznes działa

Jaki związek ma poziom bezrobocia w USA z polską giełdą? Jaki wpływ na cenę ropy ma polityka? I jaką rolę odgrywa polska gospodarka w globalnej wiosce? O tym każdego dnia mówi się w TVN CNBC Biznes w Polsce - i w CNBC Europe.

Eksperci na całym globie - od Londynu, przez Nowy Jork, po Singapur. Każdego dnia TVN CNBC Biznes przynosi i relacje z warszawskiego parkietu, i opinie fachowców z londyńskiego City: bankowców, zarządzających funduszami, maklerów, brokerów i ekonomistów.

- Ich opinie na temat tego, co dzieje się w polskiej gospodarce, często różnią się od poglądów analityków w kraju. Patrzą na wydarzenia w Polsce z większym dystansem. Dla nich nasz rynek jest kolejnym polem gry w światowej gospodarce - mówi Roman Młodkowski, dyrektor programowy TVN CNBC Biznes. Sam po wyborach tłumaczył zagranicznym inwestorom z całego świata, czego mogą spodziewać się po przyszłym rządzie. Tego samego dnia podczas łączenia z Londynem były premier Kazimierz Marcinkiewicz zadeklarował, że jeśli zajdzie taka potrzeba, wróci do Polski wspomagać rządzących.

Za dwa - trzy miesiące widzowie z różnych zakątków starego kontynentu będą mogli śledzić notowania warszawskiego parkietu na antenie CNBC Europe. Dziennikarze zespołu TVN CNBC Biznes będą przygotowywali relacje z naszej Giełdy Papierów Wartościowych.

Poza relacjami z Londynu na antenie pojawia się także główny strateg inwestycyjny CFC Seymour z Singapuru. - Mamy też możliwość łączenia się m.in. z Frankfurtem, Paryżem, Zurychem, Madrytem, Nowym Jorkiem i Waszyngtonem - opowiada Błażej Karwowski, najpierw pracownik CNBC, teraz TVN CNBC Biznes. Swoje londyńskie doświadczenia przekłada obecnie na pracę w Warszawie. - Różnice są oczywiście ogromne. Prezenterzy CNBC to przeważnie osoby z doświadczeniem w City, więc rozmawiają z gośćmi jak koledzy - wspomina Karwowski.

Na żywo z Londynu

Newsy biznesowe muszą być tak samo żywe jak newsy polityczne. Tu też zdarzają się wielkie tragedie, tylko ich zasięg często jest znacznie większy, niż perturbacje w polskim parlamencie. - Cena ropy może zmienić się diametralnie w ułamku sekundy. Nasi widzowie oczekują od nas, że dowiedzą się o tym natychmiast - mówi Błażej Karwowski.

Wymienia przykład z ostatnich tygodni, gdy spore zamieszanie na rynkach wywołała gazeta "The Mail on Sunday", która wydobyła na światło dzienne romans szefa BP Johna Browne z innym mężczyzną. Browne poszedł ze sprawą do sądu. Gdy przegrał, podał się do dymisji.

Najciekawsze informacje TVN CNBC Biznes przekazujemy także na stronach portalu tvn24.pl.

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES