Gosiewski: eksperci przedyskutują kryteria

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Wicepremier Gosiewski o emeryturach pomostowych

Sprawa zakresu uprawnień do emerytur pomostowych będzie przez tydzień dyskutowana przez ekspertów Komisji Trójstronnej. Wicepremier Przemysław Gosiewski zapewnia, że zamierza kontynuować negocjacje na ten temat.

W ten sposób Gosiewski zaprzeczył doniesieniom prasowym, które sugerowały, że jeśli w czwartek nie dojdzie do zawarcia kompromisu na forum Komisji Trójstronnej, to wicepremier zakończy te rozmowy i skieruje rządowy projekt do Sejmu. Tam miałby on trafić do komisji programu "Solidarne Państwo", gdzie nie ma przedstawicieli opozycji i prace mogłyby potoczyć się po myśli rządu.

Po czwartkowym posiedzeniu Komisji Trójstronnej wicepremier powiedział , że eksperci zajmą się teraz określeniem definicji pracy w szczególnych warunkach i o szczególnym charakterze. - Te definicje będą przedmiotem rozmów ze stroną społeczną w następny piątek - zapowiedział.

Definicja pracy w szczególnych warunkach to kryterium korzystania z emerytur pomostowych. Ustawa o emeryturach pomostowych powinna zostać przyjęta przez Sejm do końca tego roku. Wtedy bowiem tracą moc prawną przepisy o wcześniejszych emeryturach.

Źródło: PAP, APTN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24