Gorąca herbatka w czerwcu nie będzie droższa

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Herbatę w czerwcu zagrzejesz po starej cenie

Nie będzie podwyżki cen gazu od czerwca. Wyższych opłat chciał krajowy potentat - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, ale jego wniosek w tej sprawie nie został rozpatrzony przez Urząd Regulacji i Energetyki. Gaz może więc podrożeć najwcześniej od lipca.

- Wniosek PGNiG jest cały czas analizowany w Urzędzie. To postępowanie o podwyżkę taryf gazowych cały czas się toczy, trwa, analizujemy bardzo dokładnie wszystkie dokumenty, które otrzymaliśmy od przedsiębiorstwa. Natomiast jako że jeszcze trwa to postępowanie, to już teraz wiadomo, że od 1 czerwca z cenami gazu nic się nie zmieni - mówiła w TVN CNBC rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki Agnieszka Głośniewska.

To, że rozmowy z URE wciąż się toczą potwierdza też wiceprezes PGNiG Sławomir Hinc. - To, że upłynął termin 17 maja nie oznacza zakończenia rozmów. Negocjacje trwają, będziemy nadal spotykać się z URE. Z punktu widzenia formalnego wprowadzenie nowej taryfy może nastąpić w dowolnym dniu, po upływie 14 dni po wydaniu decyzji przez Urząd - stwierdził Hinc.

Źródło: TVN CNBC, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24