Google kupuje Nest Labs za 3,2 mld dolarów

Najnowsze


Za 3,2 mld dolarów Google kupiło Nest Labs, firmę założoną przez współtwórcę iPoda. Nest Labs to twórca termostatów i czujników dymu.

Nest Labs to producent czujników czadu i termostatów. Nie są to jednak zwykłe urządzenia. Wyróżniają się nie tylko designem, ale także technologią. Właśnie nowoczesne rozwiązania technologiczne zainteresowały Google. Twórcy jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych w ramach transakcji przejęli także ponad sto już zatwierdzonych patentów i 200 kolejnych, które czekają na zatwierdzenie.

Inteligentne czujniki

Nest Labs produkuje termostaty zdolne do uczenia się zachowań jego użytkowników i dostosowujący się do ich rytmu pracy. Czujniki potrafią np. dostosowywać temperaturę, wilgotność w pomieszczeniu do aktywności użytkowników. Kaliforniska firma Nest Labs została założona przez dwóch byłych dyrektorów Apple. Co ciekawe, firma nadal będzie zarządzana przez współtwórców iPoda. - Tony Fadell i Matt Rogers zbudowali ogromny zespół. Z radością witamy ich w rodzinie Google - powiedział Larry Page, dyrektor wykonawczy Google. Największą transakcja Google w historii było do tej pory nabycie telefonu komórkowego firmy Motorola Mobility za 12,5 mld dolarów w sierpniu 2011 roku.

Autor: msz/klim/ / Źródło: BBC