Najnowsze

Google kupił inteligentne łyżki. Chce pomagać chorym na Parkinsona

Najnowsze

Lift LabsKoszty transakcji nie zostały ujawnione

Google kupił biotechnologiczną firmę Lift Labs, która stworzyła "inteligentną łyżkę" dla osób chorych na Parkinsona. Wyposażona jest ona w czujniki, które wykrywają drgania i redukują je aż o 70 proc. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

Google poinformowało o zakupie na swoim profilu na Google+. To kolejny krok koncernu na rynku medycznych technologii. W ub. roku gigant z Mountain View został głównym inwestorem w Calico - firmie, która pracuje nad lekarstwami przedłużającymi życie.

W służbie człowieka

Koncern prowadzi badania także nad specjalnymi soczewkami kontaktowymi dla cukrzyków. W czerwcu głoszono start projektu Basline Study, w ramach którego zbierane są anonimowe informacje genetyczne i molekularne. Ma to pomóc w stworzeniu obrazu całkowicie zdrowego człowieka.

Wibrująca łyżka o nazwie Liftware, która pomoże w jedzeniu osobom chorym na Parkinsona, została stworzona w oparciu o podobną technologię, jaką stosuje się w stabilizatorach obrazu w aparatach fotograficznych. Dzięki niej użytkownik może jeść bez obawy, że pokarm spadnie np. na ubranie.

Zakup podyktowany jest też względami osobistymi. Matka Siergieja Brina, współtwórcy Google'a zachorowała na Parkinsona. Brin poddał się testom genetycznym, z których wynika, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że także on zapadnie na to schorzenie.

Autor: ToL//gry / Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: Lift Labs

Pozostałe wiadomości