Google da darmową nawigację GPS. Androidom.

Najnowsze

TVN24Mapy Google'a już jako nawigacja satelitarna w telefonach komórkowych

Google oferuje producentom telefonów komórkowych pełny - i darmowy - system nawigacji GPS, oparty na Google Maps. Odpowiednie oprogramowanie po raz pierwszy znajdzie się w aparacie "Droid" firmy Motorola, który w nadchodzącym tygodniu zacznie sprzedawać amerykańska sieć Verizon.

Program "Google Maps Navigation" na początek będzie można zainstalować w telefonach komórkowych działających w oparciu o stworzony także przez Google system operacyjny Android 2.0.

Nawigacja ma działać podobnie jak inne znane już na rynku produkty tego rodzaju - z trójwymiarowymi mapami i komunikatami głosowymi. Dodatkowo jednak będzie można obejrzeć np. punkt docelowy swej podróży w na zdjęciach "Street View" Google.

Eksperci uważają, że program może stać się poważna konkurencją dla tradycyjnych producentów urządzeń nawigacyjnych GPS, jak Garmin czy TomTom.

Podobny, lecz prostszy program Google udostępnia już od pewnego czasu - także bezpłatnie - użytkownikom iPhone'ów i telefonów z systemem Android. W tym jednak przypadku konsumenci - przynajmniej w Polsce - nie są zbyt zadowoleni z szybkości jego działania.

Źródło: AFP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24