Google chce mieć swojego Facebooka

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24.plSzef Google mówi, że świat nie potrzebuje "drugiego Facebooka"

Google rozmawia z kilkoma twórcami popularnych gier internetowych w związku z pracami nad stworzeniem serwisu społecznościowego, który ma konkurować z Facebookiem - informuje "The Wall Street Journal".

Dziennik pisze, że wciąż nie wiadomo, kiedy Google może zaoferować gry społecznościowe, ale osoby, od których uzyskał informacje twierdzą, że będą one częścią szerszego – internetowego projektu, nad którym pracuje spółka.

Prezes Google, Eric Schmidt, odpowiedział niedawno na pytanie, czy jego firma pracuje nad serwisem społecznościowym przypominającym Facebooka, że “świat nie potrzebuje kopii tej samej rzeczy”.

Google rozmawiało o budowie nowego projektu z takimi producentami gier, jak Playdom Inc., Electronic Arts Inc. Playfish i Zynga Game Network Inc., czyli firmami, których w przeszłości chciało kupić udziały.

Dzieje się tak w sytuacji, gdy rośnie zapotrzebowanie konsumentów na gry społecznościowe. Gra FarmVille wyprodukowana przez Zynga i dostępna na Facebooku ma ponad 60 milionów aktywnych użytkowników.

ram

Źródło: wsj.com

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl