Goldman Sachs wyliczył: Brazylia wygra mundial, inwestujcie w ich akcje

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatGospodarcze mistrzostwa świata. Wyceniamy piłkarzy Brazylii i Chorwacji

Chcesz się wzbogacić? Kupuj brazylijskie akcje, bo to "Canarinhos" zdobędą piłkarski Puchar Świata dając impuls lokalnemu rynkowi kapitałowemu - przewiduje bank Goldman Sachs w swoim raporcie przed mundialem.

Goldman Sachs prognozuje, że Brazylia zostanie mistrzem świata. Oceniają, że szansę gospodarzy na wygranie mundialu są trzy razy większe niż sąsiedniej Argentyny.

Piłkarska samba

"Brazylia wygra z Argentyną 3:1 w finale, w meczu o trzecie miejsce Niemcy pokonają Hiszpanię" - czytamy w raporcie Goldman Sachs. Według analityków Brazylia ma 48 proc. szans na zwycięstwo w turnieju. Argentynie na triumf daje się 14 proc. a Niemcom 11 proc.

Zwycięstwo brazylijskich piłkarzy wzmocni rynki akcji w "Kraju Kawy" w kilka tygodni po finale. Tak pokazuje historia - twierdzi jeden ze strategów Goldman Sachs.

Rynki sprawują się lepiej

Rynki kapitałowe triumfatora mundialu rosną szybciej od globalnej średniej przeciętnie o 3,5 proc. w pierwszym miesiącu po zakończeniu mistrzostw. Ten efekt zanika jednak po trzech miesiącach.

Piłkarskie mistrzostwa świata rozpoczną się 12 czerwca. W meczu otwarcia gospodarze zagrają w Sao Paulo z Chorwacją. Finał zostanie rozegrany 13 lipca na stadionie Maracana w Rio de Janeiro.

Autor: ToL / Źródło: Reuters