GoGo20 doi Polaków jak Madoff?

Najnowsze

TVN CNBC BIZNESUwaga na GoGo20

Znajdziemy ją m. in. na Facebooku, Naszej-Klasie, czy GoldenLine. GoGo20, bo o nim, lub o niej, mowa to prawdopodobnie nowa piramida finansowa. Portal namawia do inwestycji 20 dolarów w zamian za - jak to określa "mnóstwo zniżek" - których jednak na próżno szukać na stronie. Po informacji od TVN CNBC Biznes KNF wpisała GoGo20 na "listę ostrzeżeń publicznych".

GoGo20 powstała w Tajlandii ale ma już polską stronę. Znaleźć ją można m.in. na popularnych portalach społecznościowych, gdzie na forach członkowie GoGo20 chwalą się zyskami.

Na czym ma polegać biznes? W zamian za wpłacenie 20 dolarów na konto portalu mamy mieć prawo do części pieniędzy od osób, które wpłacą je jako następni. Według TVN CNBC Biznes wygląda to więc na klasyczną piramidę finansową, podobną choćby do tej, dzięki której oszust wszechczasów Bernard Madoff zdefraudował 50 mld dolarów. W efekcie wygrywa tylko twórca mechanizmu, a traci cała reszta.

Pierwsi "milionerzy" i pierwsze ostrzeżenie

Mimo, że ludzie nie do końca wiedzą w czym biorą udział, są już tacy, którzy chwalą się że już udało im się zarobić na działalności w ramach GoGo20.

Po informacji od TVN CNBC Biznes Komisja Nadzoru Finansowego wpisała Gogo20 na "listę ostrzeżeń publicznych". Oznacza to, że zdaniem KNF nie spełnia ona wymogów ustawowych, czyli nie ma zabezpieczeń finansowych, właściwych systemów informatycznych, nie informuje o swojej działalności w wystarczająco przejrzysty sposób albo obiecuje rzeczy nierealne (np. nieprawdopodobne stopy zwrotu).

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES