Globalna premiera iPada opóźniona

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Globalna premiera iPada opóźniona

Apple o miesiąc przesuwa premierę iPada na rynkach zagranicznych. Powód? Kłopoty z zaspokojeniem popytu w samych Stanach Zjednoczonych.

Nową datę globalnej premiery wyznaczono na koniec maja. Pierwsze zamówienia mieszkańcy m.in. Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Australii będą mogli składać 10 maja.

Polscy fani produktów Apple muszą uzbroić się w większą cierpliwość. Nad Wisłą gadżet będzie dostępny dopiero jesienią. Oficjalnej daty premiery w naszym kraju wciąż nie podano.

Swoją światową premierę iPad miał 3 kwietnia, jednak trafił jedynie do sklepów w USA. Tylko pierwszego dania firma sprzedała 300 tys. sztuk tabletu. W ciągu pierwszego tygodnia nabywców znalazło 0,5 miliona sztuk.

"Popyt na iPady jest znacznie większy niż przewidywaliśmy i w ciągu najbliższych tygodni będziemy musieli zwiększyć podaż" - podał Apple w komunikacie.

iPad to tablet z ekranem dotykowym o przekątnej 9,7 cala, którzy złośliwi nazywają po prostu większym iPodem Touch. Umożliwia surfowanie w sieci, odtwarzanie plików multimedialnych, granie w gry i czytanie e-booków.

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN24