Głęboka rysa na wizerunku Apple. Akcje giganta spadły o prawie 4 proc.

Najnowsze

EPAiPhone 6 i iPhone 6 Plus

Apple wycofał wadliwą aktualizację najnowszego systemu operacyjnego iOS 8 po tym, jak wielu użytkowników iPhone 6 i iPhone 6 Plus skarżyło się na zakłócenia w połączeniach. Ich zdaniem nowe oprogramowanie powodowało, że telefon miał problemy ze znalezieniem sieci komórkowej, słabe Wi-Fi i małą żywotność baterii. Nie działał także czytnik linii papilarnych Touch ID. Na te informacje nerwowo zareagował nowojorski parkiet.

W odpowiedzi na liczne skargi posiadaczy nowych iPhone'ów Apple wycofało aktualizację iOS 8 do wersji 8.0.1 i zaleca użytkownikom nowych iPhone'ów powrót do wersji 8.0. Firma opublikowała na swoim blogu instrukcję jak zrobić to krok po kroku.

Przez całą dobę

- Przepraszamy za wielkie uciążliwości doświadczane przez użytkowników. Pracujemy przez całą dobę, aby przygotować aktualizację iOS 8.0.2. Będzie gotowa w ciągu kilku najbliższych dni - powiedział rzecznik firmy.

Akcje Apple spadły w czwartek na początku handlu na nowojorskiej giełdzie o prawie 4 proc. do 97,72 dolarów. W ten sposób firma straciła to co zyskała po prezentacji swoich nowych smartfonów 9 września.

Kolejna wpadka

To druga wpadka Apple'a w ciągu kilku dni. Zdaniem niektórych użytkowników nowe telefony spod znaku nadgryzionego jabłka są za duże i za… miękkie. Według nich wystarczy włożyć do kieszeni nowy model iPhone'a, aby ten nieodwracalnie się wygiął.

Według recenzentów nowego sprzętu Apple do odkształceń dochodzi dlatego, że iPhone 6 Plus ma znacznie większy i cieńszy ekran niż poprzednie modele telefonów. Co więcej aluminiowa obudowa nie jest w stanie proporcjonalnie do długości chronić aparat.

Rekordowa sprzedaż

iPhone 6 iPhone 6 Plus ma ekran o przekątnej 4,7 cala (niespełna 12 cm), a iPhone 6 Plus - 5,5 cala (prawie 14 cm). Oba wyposażono w szybsze procesory i pojemniejsze akumulatory, a także w większą pamięć.

W pierwszy weekend po premierze nowego modelu iPhone'a 6, koncern odnotował sprzedaż na poziomie ponad 10 mln egzemplarzy.

Cena iPhone'a 6 zaczyna się od 199 dolarów w dwuletniej umowie, natomiast cena iPhone'a 6 Plus od 299 dolarów.

Autor: ToL / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: EPA