Gigantyczny zysk PZU

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24PZU nieźle zarobiło

- Zysk netto grupy PZU w pierwszej połowie 2009 roku wyniósł 2,38 mld zł, czyli był o 79,2 proc. większy niż rok wcześniej i o 40 mln większy niż w całym 2008 roku - poinformowała spółka. Wcześniej jej prezes Andrzej Klesyk szacował półroczny zysk właśnie na 2,34 mld zł.

Zysk netto polskiego ubezpieczyciela po I połowie 2009 roku w porównaniu z ubiegłym rokiem był wyższy o 1,3 mld zł. Kwota zysku z samych ubezpieczeń życiowych to 1,6 mld zł.

- Pomimo pogarszającej się sytuacji ekonomicznej w I połowie 2009 roku Grupie PZU udało się uzyskać wzrost składki w ubezpieczeniach grupowych na życie i ubezpieczeniach majątku - napisano w komunikacie. - W grupach ubezpieczeń komunikacyjnych, ze względu na rynek i strukturę portfela PZU, zanotowano spadek składki. Z uwagi na potencjalne ryzyko koncentracji aktywów, Grupa PZU ograniczyła sprzedaż ubezpieczeń bankowych - dodano.

PZU zebrało w I połowie roku ze składek w sumie 8,3 mld zł, co oznacza spadek o 30 proc. w stosunku do analogicznego okresu ub.r. Wpływy składek z tytułu ubezpieczeń majątkowych wyniosły 4,4 mld zł, a życiowych 3,9 mld zł.

Źródło: PAP, pb.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24