Giełda w górę

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Do wzrostów przyczyniły się zagraniczne parkiety i zamiar zakupu Yahoo przez Microsoft

Po dzisiejszej sesji główne indeksy wyraźnie zyskały. Przyczyniły się do tego zagraniczne parkiety i spółka Microsoft, która ogłosiła zamiar zakupu Yahoo.

Po wczorajszym zamknięciu giełd w USA inwestorzy w Warszawie do zakupów przystąpili w dobrych nastrojach. Przez całą sesję wzrosty na GPW były wspomagane przez inne parkiety europejskie notujące 1-2 procentowe zwyżki oraz wieści zza oceanu. Microsoft ogłosił chęć zakupu Yahoo oferując 31 dolarów za akcję. O dobrej końcówce sesji na warszawskim parkiecie przesądziły też wzrosty po otwarciu notowań w USA.

Na zamknięciu indeks WIG20 wzrósł o 3,15 procent do poziomu 3045 pkt, WIG zyskał 2,82 osiągając 49.092 pkt, a wskaźniki średnich i małych spółek mWIG40 i sWIG80 zwyżkowały odpowiednio o 2,62 i 2,09 procent.

Wzrosty w USA

Piątkowa sesja w USA rozpoczęła się wzrostami głównych wskaźników. Po godz. 16:00 Indeks Dow Jones Industrial zyskiwał 0,8 procent, Nasdaq Comp. rósł o 1,1 procent a S&P 500 zwyżkował o 1 procent.

W piątek Departament Pracy USA podał styczniowe dane o stopie bezrobocia i liczbie utworzonych nowych miejsc pracy w kraju. Wynika z nich, że zamiast prognozowanego wzrostu o 70 tys., ubyło 17 tys. miejsc pracy. Z kolei stopa bezrobocia wyniosła 4,9 procent wobec spodziewanych 5 procent.

Źródło: money.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24