Giełda odporna na nagrania "Wprost". Orlen na plusie, złoty odrabia straty

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatReakcja rynków na nowe nagrania polityków

W poniedziałek rano warszawska Giełda Papierów Wartościowych nie reaguje nerwowo na opublikowanie przez tygodnik "Wprost" kolejnych nagrań rozmów. Chodzi o rozmowę m.in. szefa PKN Orlen Jacka Krawca i ówczesnego rzecznika rządu Pawła Grasia oraz Krawca z ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim. Na początku notowań WIG20 zanotował delikatne wzrosty 0,17 proc. Tak samo szeroki indeks WIG. Na plusie także akcje PKN Orlen (0,12 proc.).

Po godz. 9.00 akcje PKN Orlen zanotowały wartość 41,20 zł. W okolicach godziny 10.00 wzrost ten wyniósł już 0,27 proc.

Zeszłotygodniowe straty zaczyna odrabiać też złoty. Rano euro i dolar taniały o ok. 0,23 proc.

Kolejne nagrania

W kolejnych nagraniach opublikowanych przez tygodnik "Wprost" przytoczona jest rozmowa szefa Orlenu Jacka Krawca i ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego. W rozmowie miały paść słowa na temat "benzyny po 7 zł".

W rozmowie miały paść z ust Jacka Krawca słowa: "Ale słuchajcie, nie chciałem przy nim (kelnerze - przyp. red.) gadać. Jak była ta kampania 2011 roku i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS nap******ał. No i jest ta impreza w Focusie, jest wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykamy i on: Teraz, ku**a, to paliwo może być nawet i po 7 zł".

Minister Karpiński miał odpowiedzieć: "Nie no, tak było, nie? (...) Były rozmowy inne i nie. Ja w tych finalnych nie uczestniczyłem. Wszystkie chwyty dozwolone".

W nagraniach minister skarbu rozmawia z prezesem Orlenu także o wiceministrze skarbu Pawle Tamborskim, które typowany jest na nowego prezesa GPW.

Autor: mn/klim/zp / Źródło: TVN24 BiS, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat