Giełda na lekkim plusie

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESŁukasz Mickiewicz, analityk

Dzisiejszą sesję na warszawskim parkiecie można zaliczyć do udanych. Główny indeks WIG20 skończył na lekkim plusie zyskując 0,68 proc. do poziomu 2927,71 punktów.

Początek sesji był dobry, jednak szybko inwestorzy zaczęli sprzedawać akcje. WIG20 spadł poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Później inwestorzy próbowali wybić główny indeks warszawskiego parkietu nad ten poziom, jednak udało się to dopiero pod koniec piątkowej sesji.

Z kolei WIG zyskał 0,69 proc. osiągając 47 588.98 pkt. Wskaźniki średnich i małych spółek mWIG40 i sWIG80 zwyżkowały i zyskały odpowiednio 1,03 i 0,54 proc. Obroty na całym rynku wyniosły 1,94 mld zł.

W przyszłym tygodniu też optymistycznie?

- Wydaje mi się, że w przyszłym tygodniu nastroje na giełdzie będą lepsze, jednak wiele zależy od ważnych publikacji, środowego raportu z USA dotyczącego sprzedaży detalicznej, i czwartkowych danych o PKB w krajach Eurolandu - prognozuje Łukasz Mickiewicz, analityk "Open Finance".

Jego zdaniem, jeżeli dane te byłyby przynajmniej zgodne z oczekiwaniami rynku, indeksy warszawskiego parkietu mają szansę na wzrosty.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES