Giełda dla dużych po 46 zł

Najnowsze

Aktualizacja:
PAPPopyt instytucji finansowych na akcje giełdy wielokrotnie przkroczył podaż

Inwestorzy instytucjonalni zapłacą po 46 zł za akcję GPW - informuje agencja Reuters powołując się na źródła. Cena akcji giełdy dla drobnych ciułaczy wcześniej w czwartek została ustalona na 43 zł.

W czwartek o 13.00 zakończyła się budowa księgi popytu dla instytucji. Jej wynikiem jest cena - maksymalna z wcześniej ustalonych widełek 36-46 zł.

Zdaniem Reutersa popyt kilkakrotnie przekroczył podaż. W transzy dla inwestorów indywidualnych na akcje zapisało się ponad 323 tys. osób, co oznacza, że przydzielona zostanie co czwarta z zamawianych akcji. Inwestorzy indywidualni mogli zapisywać się na akcje GPW do północy w środę. Każdy chętny mógł złożyć tylko jeden zapis obejmujący od 10 do 100 akcji.

Tysiące nowych inwestorów

Oferta giełdy przyciągnęła wielu nowych inwestorów - mówi TVN CNBC Błażej Bożym z Domu Maklerskiego PKO BP.

- Oferta była bardzo udana. Jeżeli chodzi o stopień zainteresowania inwestorów, to przekroczyła nasze oczekiwania. Uruchomiono dużo nowych rachunków inwestycyjnych. Jeżeli chodzi o dom maklerski PKO Banku Polskiego, to ta liczba osiągnęła blisko 20 tysięcy - powiedział Bożym.

Debiut giełdowy spółki planowany jest 9 listopada. Przydział akcji ma nastąpić do 4 listopada. Do inwestorów ma trafić ogółem 26 mln 786 tys. 530 akcji

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: PAP