General Motors wstrzymuje sprzedaż niektórych modeli. "Bez komentarza"

Najnowsze

chevrolet.comChevrolet cruze to jeden z najpopularniejszych modeli tej marki

Firma General Motors wstrzymała sprzedaż niektórych modeli popularnego samochodu chevrolet cruze - informuje BBC News. Nie podano przyczyn takiego kroku. Wiadomo, że chodzi o wersje z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,4 litra.

BBC News informuje, że firma odmówiła komentarza, czy wstrzymanie sprzedaży zostało rozciągnięte także poza USA.

Kłopot GM

Krok ze wstrzymaniem sprzedaży cruze'a następuje w chwili, gdy głośnym echem odbiło się niedawne wycofanie z rynku 1,6 mln pojazdów GM z uszkodzonym wyłącznikiem zapłonu. Według doniesień o wadzie wyłącznika wiadomo było już w 2004 roku. Wadliwy przełącznik może spowodować wyłączenie silnika i uruchomienie poduszek powietrznych.

Problem wykryto w modelach Chevrolet Cobalt z roczników 2005, 2006 i 2007 oraz w Pontiacach G5 z 2007 roku - poinformował GM w oświadczeniu.

Będą odszkodowania?

Po tej sprawie GM stworzył także nowe stanowisko i wyznaczył pracującego w koncernie od 40 lat Jeffa Boyera na dyrektora ds. bezpieczeństwa pojazdu.

Koncernowi grożą potężne straty, bo do sądów zaczęły trafiać pozwy osób, które twierdzą, że ich auta straciły na wartości z powodu wadliwego wyłącznika zapłonu.

Autor: mn//gry / Źródło: BBC News, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: chevrolet.com