General Electric gorzej oceniony

Najnowsze

EastNewsAgencja S&P obnizyła ocenę wiarygodności kredytowej General Electric

General Electric traci najwyższy z możliwych rating kredytowy. Agencja Stanard&Poors obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej koncernu z AAA do AA plus - z perspektywą stabilną. Cięcie dotyczy też finansowego ramienia koncernu, czyli GE Capital.

Ratingi S&P uważane są za jedne z najbardziej wiarygodnych ocen wypłacalności firmy. Dzięki wysokiemu ratingowi, firmy mniej płaca za pożyczane pieniądze, gdyż kupujących ich papiery dłuższe są na podstawie ratingu właśnie przekonani, że ponoszą mniejsze ryzyko. A więc firmie mającej wysoki rating jest łatwiej i taniej pozyskać kapitał.

General Electric cieszył się najwyższym z możliwych ratingiem S&P od 1956 roku. Agencja podała w uzasadnieniu, że koncern - uważany do niedawna za jedną z najsilniejszych firm globu - znajduje się pod dużą presją w związku z ostrym pogorszeniem warunków ekonomicznych na świecie. S&P jest zdania, że GE Capital będzie się zmagać z dużymi stratami.

Zarząd GE napisał w oświadczeniu, że obniżka ratingu nie wpłynie na działalność firmy, i że koncern wciąż będzie zachowywał taką dyscyplinę finansową, jak wcześniej.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: EastNews