Gdzie zmierza dyplomacja pod rządami Grzegorza Schetyny? Wieczór TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze


- 2014 rok zapisze się jako czas, gdy za sprawą Rosji zakwestionowany został ład międzynarodowy w Europie - mówił w Sejmie szef MSZ Grzegorz Schetyna. Nie chcemy nowej żelaznej kurtyny przesuniętej na Bug czy Dniepr; Europa w XXI w. zasługuje na pokój - oświadczył minister dzisiaj minister. W jakim kierunku zmierza polska dyplomacja? O tym w programie "Świat".

"Epicentrum"

Jaki sens ma podatek od napojów słodzonych? Jest pierwsze zwycięstwo w amerykańskiej wojnie ze słodzonymi napojami gazowanymi. Mieszkańcy kalifornijskiego Berkley - jako pierwsi w kraju - zagłosowali za ich opodatkowaniem. Jaki sens ma taki podatek? Na te pytania odpowie Jerzy Satanowski i Katarzyna Górak-Sosnowska z SGH. W programie także o przesądach w XXI wieku.

"Świat"

W programie porozmawiamy o tym, dokąd zmierza polska dyplomacja z prezesem Fundacji Batorego Aleksandrem Smolarem, oraz Robertem Tyszkiewiczem z PO i Piotrem Semką z "Do rzeczy".

"Bilans" i "24 godziny"

Wydarzenia na rynkach finansowych podsumujemy w "Bilansie" o godz. 21:40. W programie "24 godziny" o godz. 22:00 przedstawimy najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat