Gaz tanieje od 1 stycznia

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Cena gazu od 1 stycznia będzie niższa o 3,23 proc.

Będzie obniżka cen gazu. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził obniżkę taryfy. Niższe o 3,23 proc. ceny będą obowiązywać od 1 stycznia do końca marca przyszłego roku.

- Zgodnie ze zmianą taryfy średnia obniżka ceny gazu wysokometanowego, a także gazu ziemnego zaazotowanego wyniesie 3,23 proc. Oznacza to, że rachunki tych odbiorców, którzy gotują na gazie obniżą się miesięcznie średnio o 31 groszy - napisano w komunikacie.

Nieco bardziej obniżkę odczują odbiorcy zużywający więcej gazu. O ponad 1,50 zł niższe rachunki będą w przypadku gospodarstw korzystających z kuchenki gazowej i ogrzewających wodę i o ponad 6 złotych w przypadku domów ogrzewanych gazem. Gaz dla odbiorców przemysłowych potanieje miesięcznie od około 30 groszy do 5 zł miesięcznie.

Nie zmieniają się opłaty za przesył gazu

"Nie ulegają natomiast zmianie stawki opłat sieciowych oraz stawki opłat abonamentowych. Bez zmian pozostają również ceny gazu ziemnego propan - butan powietrze i rozprężony" - dodano.

PGNiG wnioskowało o obniżenie poziomu obowiązującej do 31 marca 2011 roku taryfy na sprzedaż gazu w związku z wynegocjowanym od spółki Gazprom Export rabatem na dostawy gazu ziemnego. 29 października 2010 roku został podpisany kontrakt, zgodnie z którym 15 proc. wolumenu dostaw gazu objęte jest rabatem.

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN24