Gaz potanieje od czerwca

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huO czerwca gaz będzie tańszy?

Gaz będzie tańszy - i to już od 1 czerwca - dowiaduje się TVN CNBC Biznes. Obniżka ceny surowca jest już zaakceptowana, choć na formalne podpisanie wniosku trzeba poczekać, najpóźniej do jutra - powiedziała telewizji rzecznik Urzędu Regulacji Energetyki Agnieszka Głośniewska.

Urząd Regulacji Energetyki zakończył już ocenę nowego wniosku taryfowego. Obniżka została zaakceptowana, a podpis na wniosku to już tylko formalność - powiedziała Głośniewska. Decyzja zostanie oficjalnie ogłoszona jutro w południe.

Z kolei rzecznik Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przypomniała, że w ostatniej taryfie spółka wnioskowała o obniżkę ceny surowca o 9-10 procent w zależności od rodzaju odbiorcy. Z szacunków URE wynika, że dzięki temu rachunki za gaz zwykłych konsumentów będą niższe o około 5 procent. Cena surowca stanowi bowiem tylko część ceny końcowej gazu dla odbiorców.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że PGNiG nie będzie zwlekać z wprowadzeniem nowej taryfy w życie. Ma na to od 14 do 45 dni od jej zatwierdzenia przez URE.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu