Gaz na razie nie zdrożeje

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Droższy gaz trochę później

Nie będzie podwyżki cen gazu od 1 października. Powód? Urząd Regulacji Energetyki nie zdążył do dziś podjąć decyzji o zmianie gazowych taryf. To oznacza, że podwyżka jest możliwa najwcześniej o miesiąc później.

Nie wiadomo kiedy urząd zajmie się wnioskiem PGNiG o podwyżkę taryf. Jak ustaliła TVN CNBC Biznes, urząd poprosił już gazowego monopolistę o dwa komplety dodatkowych dokumentów, które mają mu pomóc podjąć decyzję.

Już pod koniec ubiegłego tygodnia prezes URE Mariusz Swora mówił TVN CNBC Biznes, że będzie prosił o dodatkowe wyjaśnienia, a skala podwyżki, o którą wnioskuje PGNiG jest według jego oceny zbyt wysoka.

- Nie wykluczam, ze będziemy jeszcze zwracać się do przedsiębiorstwa o uzupełnienie juz złożonych wyjaśnień – powiedział wtedy TVN CNBC Biznes Mariusz Swora.

PGNiG chce podwyżki niemal o 1/4

PGNiG chce podwyżki cen gazu dla wszystkich odbiorców, łącznie z przemysłowymi o około 23 procent. Oznaczałoby to wzrost miesięcznych rachunków dla gospodarstw domowych o około 17 procent.

Aby nowy cennik mógł wejść w życie od 1 października, Urząd Regulacji Energetyki musiałby opublikować decyzję najpóźniej we wtorek. Jeśli tego nie uczyni - następny możliwy termin podwyżki to listopad 2008.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24