Gaz łupkowy: 3Leg Resources sprzedaje niemieckie koncesje, skupi się na Polsce

Najnowsze

Aktualizacja:
www.3legsresources.comKoncern 3Leg Resources był pierwszą firmą, której udało się wydobyć gaz z polskich łupków na powierzchnię

Brytyjski koncern 3Leg Resources skoncentruje się na wydobyciu gazu łupkowego w Polsce. W tym celu sprzedał swoje udziały w niemieckich koncesjach na poszukiwanie tego surowca.

"Ogłosiliśmy sprzedaż naszych udziałów w niemieckich koncesjach, ale zachowaliśmy udziały w przyszłych wpływach z tych koncesji. Transakcja jest zgodna ze strategią i pokazuje koncentrację na naszym najważniejszym projekcie, a mianowicie koncesjach na polskim Pomorzu" – stwierdził dyrektor wykonawczy 3Leg Resources Kamlesh Parmar w komunikacie.

Pierwsi w Polsce

3Leg Resources powstała w 2007 roku i koncentruje się na poszukiwaniu i zagospodarowaniu niekonwencjonalnych zasobów ropy naftowej i gazu, w szczególności gazu łupkowego w Europie.

Koncern był pierwszą firmą, której udało się wydobyć gaz z polskich łupków na powierzchnię. Obecnie, wraz z ConocoPhillips, poszukuje gazu na Pomorzu, na odwiertach bocznych Strzeszewo i Lublewo. Ma m.in. sześć koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż, które obejmują obszar ok. 4 387 km kw. w rejonie polskiego wybrzeża Bałtyku.

Ma także koncesje poszukiwawcze na obszarze lądowym obejmującym powierzchnię 1 622 km kw. na południu, w okolicach Krakowa.

Wśród udziałowców 3Leg Resources są m.in. JP Morgan Chase & Co oraz BlackRock Inc.

Jest rekomendacja Brukseli ws. gazu łupkowegoTVN24 BiS

Autor: rf/klim/ / Źródło: tvn24bis.pl, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: www.3legsresources.com