Najnowsze

Gaz jednak potanieje

Najnowsze

sxc.huGaz stanieje od 1 stycznia, ale nie wiemy o ile

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chce, by ceny gazu dla odbiorców indywidualnych i przemysłowych w I kwartale 2011 roku spadły. Firma złożyła w tej sprawie wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki - poinformowała spółka w środę w komunikacie.

Rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska wyjaśniła, że decyzja ta ma związek z wynegocjowanym przez PGNiG od spółki Gazprom Export rabatem na dostawy gazu ziemnego do Polski.

29 października został podpisany kontrakt na dostawy gazu, zgodnie z którym 15 proc. dostaw paliwa objętych jest rabatem. Dodała, że mając na względzie ilość już odebranego gazu z tego kontraktu, PGNiG przewiduje, że "uzyska rabatu w maksymalnej wysokości".

PGNiG elastyczne

- PGNiG, elastycznie podchodząc do zmian cen gazu, chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom odbiorców w tych miesiącach, w których ponoszą oni największe koszty zużycia gazu - poinformowała rzeczniczka.

Jeżeli URE zatwierdzi wniosek PGNiG o zmianę taryfy gazowej, nowe ceny gazu będą obowiązywać od 1 stycznia do 31 marca 2011 roku.

W listopadzie prezes URE Mariusz Swora informował, że jeżeli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złoży wniosek o obniżenie taryfy gazowej, zostanie on rozpatrzony pozytywnie.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu