Gaz droższy - ale o ile?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Gaz podrożeje, ale mniej niż dotąd planowano

Za gaz zapłacimy więcej, ale podwyżka nie będzie najprawdopodobniej tak odczuwalna, jak wstępnie przewidywano. Gazowy monopolista schodzi z ceny o kilka procent. Szczegóły mamy poznać jeszcze w tym tygodniu.

Informację o planowanej zmianie ceny za gaz podał wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk. Potwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że gazowy monopolista - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obniżyło swoje oczekiwania co do podwyżki cen gazu.

Woszczyk dodał, że szczegóły zmian cenowych poznamy najprawdopodobniej w tym tygodniu. - Potwierdzam, że PGNiG w uzupełnionym wniosku taryfowym obniżył oczekiwania co do podwyżki cen gazu. Nie mogę zdradzić nowej skali - powiedział Woszczyk. - Nie wykluczam, że wniosek rozpatrzymy jeszcze w tym tygodniu - dodał.

Schodzą z ceny o kilka procent

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało już, że obniżyło swoje oczekiwania co do podwyżki cen gazu do poniżej 20 proc., z 23,1 proc. oczekiwanych wcześniej. Firma chciałaby, aby ceny za gaz zmieniły się już w listopadzie.

Droższy także prąd

Wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki poinformował także o podwyżce cen za energię elektryczną. - Korekta dotyczy dwóch dostawców: RWE Polska i Enion Energia. W tej chwili trwa jeszcze analizowanie wniosku. Skala podwyżek będzie niewielka, ok. 2-3 proc. - powiedział Woszczyk. - URE postara się je rozpatrzyć jak najszybciej, nie wykluczam, że podwyżki wejdą w życie od 1 listopada - dodał.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24