Gamerzy ruszyli na zakupy

Najnowsze

sxc.huSprzedaz gier sięgnęła w listopadzie 3 mld dolarów

Rynek gier komputerowych nieustannie rośnie. Fani gier przed świętami ruszyli na zakupy. W listopadzie sprzedaż gier na całym świecie wyniosła prawie 3 miliardy dolarów - podała firma NPD, która monitoruje ten rynek. To najlepszy wynik w historii.

Rekordowa sprzedaż w listopadzie to głównie efekt sukcesu "Black Ops" - kolejnego wydania gry "Call of Duty". W samych Stanach Zjednoczonych sprzedano blisko 8,5 miliona jej kopii. To jedna czwarta wszystkich sprzedanych egzemplarzy gier.

Eksperci NPD zauważają, że rekordową sprzedaż napędzały nie tylko przedświąteczne zakupy graczy. Popyt na gry zbiegł się ze zwiększoną sprzedażą konsol i akcesoriów do ich obsługi. W przypadku Xboxa 360 urosła ona o 68 proc. w stosunku do listopada ubiegłego roku. Podobne wzrosty - tyle że w ujęciu miesięcznym - zanotowały sensoryczne urządzenia do sterowania grami przy pomocy ruchów całego ciała. Microsoftowi w ciągu 25 dni listopada udało się sprzedać 2,5 miliona sztuk systemu Kinect przeznaczonego do obsługi Xboxa.

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu