Galeria Centrum upadła

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Galeria centrum miała w I kwartale 12,8 mln zł straty

Krakowski sąd rejonowy wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu Galerii Centrum, spółki zależnej Vistuli - podała Vistula. Układ ma polegać na redukcji długu i umorzeniu odsetek.

Galeria Centrum na skutek zaprzestania spłaty zobowiązań złożyła pod koniec marca wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Jej strata wyniosła w I kwartale 2009 roku 12,8 mln zł. Jej przychody wyniosły w tym okresie 30,5 mln zł.

Powierzchnia handlowa spółki wynosiła na koniec marca tego roku 31,3 tys. mkw. Należą do niej między innymi znane dawne warszawskie Domy Towarowe Centrum oraz centra handlowe w stolicy i kilku innych miastach.

Zdaniem prezesa Vistuli ogłoszenie upadłości Galerii Centrum z możliwością układu daje szansę na dalsze funkcjonowanie spółki i może jej pozwolić dojść do rentowności.

- Rentowność będzie się stopniowo poprawiać. Oczywiście nie można się spodziewać dodatnich wyników finansowych w tym roku. Myślę, że będzie to możliwe najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku, wtedy będą efekty widoczne dla właściciela, czyli Vistuli Group - powiedział Michał Wójcik, prezes Vistuli w TVN CNBC Biznes.

Dodał, że planowane jest zmniejszenie skali biznesu Galerii Centrum do przychodów na poziomie 100 mln zł.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24