G-20 obiecało wzmocnienie działań antykryzysowych

TVN24 Biznes

Aktualizacja:

Ministrowie finansów G-20 obiecali wzmocnienie działań w celu przezwyciężenia kryzysu, wyciągnięcia gospodarki światowej z recesji i odsunięcia wizji protekcjonizmu państwowego.

- Jesteśmy zdecydowani podjąć konsekwentne działania konieczne do przywrócenia wzrostu - możemy przeczytać w komunikacie grupy zrzeszającej 19 najbardziej uprzemysłowionych państw świata i Unię Europejskiej.

Jesteśmy zdecydowani podjąć konsekwentne działania konieczne do przywrócenia wzrostu. fragment oświadczenia G-20

- Jesteśmy oddani, by zwalczać wszystkie formy protekcjonizmu i utrzymać otwarty handel i inwestycje - czytamy w oświadczeniu G-20.

Porozumienie bez konkretów

Choć brytyjski minister finansów Alistair Darling, przewodniczący dwudniowym obradom w Horsham pod Londynem, powiedział BBC, iż "szeroko rozumiane porozumienie udało się osiągnąć we wszystkich najważniejszych kwestiach", to nie podał konkretnych przykładów.

W przyszłym miesiącu, 2 kwietnia, odbędzie się w Londynie szczyt przywódców państw G-20. Prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że powinno się na nim opracować nową architekturę w światowych finansach.

Źródło: PAP, tvn24.pl