Fuzja w świecie luksusu

Najnowsze

Aktualizacja:
BulgariBulgari trafi w ręce LVMH?

Luksus ciągnie do luksusu. Grupa Louis Vuitton Moet Hennessy przejmie kontrolę nad Bulgari - donosi "Financial Times", powołując się na źródła w przejmowanej firmie.

Paolo i Nicola Bulgari mają przekazać francuskiej grupie 51 proc. swoich udziałów w firmie. W zamian mają otrzymać akcje Louis Vuitton Moet Hennessy, stając się drugim co do wielkości posiadanych udziałów akcjonariuszem. Transakcja jest warta 1,84 mld euro.

LVMH ma zaoferować także pozostałym akcjonariuszom Bulgari po 12,25 euro za ich akcje, co będzie kosztować łącznie 1,79 mld euro. Daje to łączna wycenę firmy Bulgari c o około 61 procent wyższą, niż wynosiła wartość jej wszystkich akcji na piątkowym zamknięciu giełdy w Mediolanie.

Według informatora "Financial Times", który pierwszy doniósł o planach fuzji, członkowie rodziny Bulgari zostaną włączeni do zarządu francuskiej grupy. Jak dotąd nie ma potwierdzenia tej informacji.

Louis Vuitton Moet Hennessy wywodzi się od domu mody, założonego w 1821 roku przez Louisa Vuittona. Obecnie to największa na świecie grupa z branży luksusowej na świecie. Jest właścicielem blisko 50 marek. W jej portfolio są m.in. szampany Dom Pérignon i Moet & Chandon, zegarki TAG Heuer i Hublot, perfumy i kosmetyki Christian Dior i Givenchy, a także sklepy Sephora.

Bulgari to z kolei wyceniany na ponad dwa miliardy euro włoski producent biżuterii i zegarków. W 1884 roku firmę otworzył w Rzymie Grek, Sotirio Bulgari. Dziś jest ona sprzedawcą wielu markowych produktów, takich jak zegarki, torebki, perfumy, czy modowe dodatki. Na całym świecie prowadzi ponad ona 150 sklepów, oprócz hoteli ma też restaurację w Tokio, a także dwa hotele - w Mediolanie i na Bali.

Źródło: TVN CNBC, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bulgari