Fundusz gigant zarządza 4,3 bln dolarów

BlackRock zarządza astronomiczną kwotą 4,3 bilionami dolarów
BlackRock zarządza astronomiczną kwotą 4,3 bilionami dolarów
TVN24 BiS
TVN24 BiSBlackRock zarządza astronomiczną kwotą 4,3 bilionami dolarów

Spółka BlackRock w swoich funduszach zarządza astronomiczną kwotą 4,3 bilionami dolarów. Gdyby firma zdecydowała się kupić wszystkie spółki notowane na GPW, to wydałaby jedynie 4 proc. wartości zarządzanych aktywów.

Fundusz BlackRock w trzecim kwartale ubiegłego roku zarządzał aktywami wartymi 4,3 biliony dolarów. To ośmiokrotność Polskiego PKB.

Fundusze akcji zarządzane przez BlackRock zyskały w ostatnim kwartale 2012 roku o 24 proc. - Wyniki funduszu o wiele przekroczyły wszelkie prognozy - uważa Stephen Foley, korespondent inwestycyjny "Financial Times".

Zysk z każdej akcji wyniósł 4,86 dolarów. To 24 proc. w ostatnim kwartale 2012 roku. Analitycy przewidywali wzrosty, ale nie aż tak wysokie. Szacowali, że akcje zarządzane przez fundusz BlackRock wzrosną o 11 proc.

Potężny fundusz

BlackRock to firma globalna, która zarządza aktywami klientów z Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i Afryki. Firma zatrudnia ponad 9,3 tys. specjalistów, a jej biura zlokalizowane są w 26 państwach na całym świecie. Z jej usług mogą korzystać każe klienci z Polski.

Jest jednym z wiodących światowych dostawców usług globalnego zarządzania inwestycjami. Zajmuje się też doradztwem i zarządzaniem ryzykiem. Spółka jest największym udziałowcem połowy z 30 największych firm świata. Należą do niej m.in. obligacje, surowce, fundusze nieruchomości.

Autor: msz//gry / Źródło: Financial Times

Pozostałe wiadomości