Frank wciąż szaleje. O krok od kolejnego rekordu

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.hu/nilobFrank wciąż szaleje

Kolejny ciężki dzień dla setek tysięcy Polaków zadłużonych we franku. Szwajcarska waluta znów oscyluje dziś w okolicach poziomu 3,50 zł. Winne nadal są kiepskie nastroje inwestorów na globalnych rynkach.

Złoty od rana traci w relacji do głównych walut. Ok. godziny 13:40 kurs naszej waluty wobec dolara wynosił 2,85 zł, wobec euro 4,03 zł, a wobec franka 3,49 zł. Szwajcarska waluta przed południem kosztowała przez moment ponad 3,50 zł i otarła się o historyczny rekord wartości - 3,51 zł.

W kiepskich nastrojach

Jak zauważa analityk X-Trade Brokers Marcin Kiepas, polska waluta traci na fali kiepskich nastrojów na globalnych rynkach. "Cieniem na nich z jednej strony kładą się oczekiwania na wyniki stress-testów europejskich banków, które zostaną opublikowane o godzinie 18:00. Z drugiej natomiast, kolejne już w tym tygodniu ostrzeżenie ws. ewentualnej obniżki ratingu Stanów Zjednoczonych. Agencja S&P poinformowała dziś w nocy, że umieściła rating na liście obserwacyjnej z możliwością jego obniżenia. Krok ten podyktowany był brakiem politycznego konsensusu w Kongresie ws. zwiększenia ustawowego limitu zadłużenia" - zauważa Kiepas.

Jak dodaje analityk, sytuacja może jeszcze się pogorszyć i złoty może dalej się osłabiać.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu/nilob