Fotka z imprezy nie przejdzie

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huUważaj na zdjęcie w swoim CV!

Jak sprawić, by twoje CV wyróżniało się spośród tysięcy innych i przykuło uwagę pracodawcy? Dołączyć do niego odpowiednie zdjęcie! Ale uwaga - niemal co druga osoba ubiegająca się o pracę dołącza do życiorysu niewłaściwą fotografię - zdjęcia wakacyjne, imprezowe, grupowe albo... w negliżu - pisze "Rzeczpospolita".

Według ekspertki rynku pracy Joanny Piec-Gajewskiej, wiele młodych kobiet próbuje pracodawców uwodzić za pomocą CV; zamieszczają w nim więc kuszące zdjęcia, w których występują z odkrytymi ramionami albo eksponują mocno biust.

- Takie fotografie na pewno staną się atrakcją w firmie, do której trafią, ale szans na zdobycie pracy nie poprawią - dodaje Piec-Gajewska.

Zdjęcia dołączane do podań o pracę są często niewyraźne, nieaktualne bądź śmieszne. Zdarza się, że zamiast klasycznego CV ubiegający się o posadę przesyłają pracodawcy prezentacje multimedialne obrazujące ich na różnych etapach życia nawet w przedszkolu.

Eksperci radzą, by w kwestii zdjęć do życiorysów raczej nie silić się na oryginalność i dołączać zdjęcia legitymacyjne lub odnoszące się bezpośrednio do posady, o którą się ubiegamy.

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu